Uudised

Uudised

15.07.2024
Lõuna-Eesti Turismiklaster alustab turismistrateegia koostamist aastateks 2025-2030

Lõuna-Eesti Turismiklaster, hõlmates Põlva, Võru, Valga, Tartu ja Jõgeva maakondi ning eraldi Tartu linna, on alustanud uut ja olulist sammu piirkonna turismi arendamisel. Eesmärgiks on koostada põhjalik turismistrateegia aastateks 2025-2030, mis hõlmab kõiki olulisi sihtgruppe ja valdkondi, et arendada turismi kogu piirkonnas ja tõsta selle konkurentsivõimet nii riiklikul kui rahvusvahelisel tasandil.

Loe edasi
05.03.2024
Lõuna-Eesti majutusstatistika ülevaated

Oleme loonud eraldi Lõuna-Eesti majutusandmete töölaua, milles kajastub Statistikaameti majutusandmed kuude lõikes. Töölaual on võimalik küljel olevate filtrite abil perioodi ning maakonda muuta või lisada. Algselt oleme töölaua seadistanud nii, et näeks kenasti kogu meie piirkonda ja viimase avaldatud kuu andmeid. Andmeid uuendame üks kord kuus kui Statistikaamet on need avaldanud. Kuna tabel ei uuene automaatselt, siis peame selle jaoks natuke võlutrikke taustal tegema. Üldjuhul püüame uued andmed siin lehel avaldada iga kuu 15. kuupäevaks.

Loe edasi
13.02.2024
Tourest 2024: Tutvustades põnevat Põlvamaad ja avastades uusi võimalusi 

Tallinnas toimus 8.-10. veebruarini Eesti Näituste messikeskuses Baltikumi suurim turismimess Tourest, kus külastajatel avanes võimalus tutvuda üle 400 eksponendiga, käsitledes nii kodumaist kui ka rahvusvahelist puhkuse- ning seiklusvõimaluste valdkonda. Messi raames olid esindatud nelja erineva kontinendi sihtkohad ning kõik Eesti maakonnad, tuues külastajateni põnevaid võimalusi avastamiseks ja puhkamiseks.

Loe edasi
15.09.2022
Põlvamaalasi oodatakse vastama sõpruspiirkondade vahelise turismikoostöö arendamise küsimustikule

Segebergi maakonnal Saksamaal on pikaajalised partnerlussuhted Põlva maakonna ja Drawsko Pomorskie maakonnaga Poolas. Juba paar aastat tagasi käivitunud turismialase koostöö eesmärk on sõprusregioone omavahel paremini tuttavaks teha ja innustada kohalikke elanikke neid piirkondi tundma õppima ja külastama. Et edasisi samme seada, oleme koostanud küsimustiku, millele vastamine oleks meile suureks abiks.

Loe edasi
eu