Uudised

Postitee avab oma hooaja pillerkaaritades
2022-05-18 15:16:00

Laupäeval, 21. mail ootab kogu Postitee rahvas enda juurde külalisi, sest uksed avavad vähemalt viisteist Postitee äärset ettevõtet, kogukonnakohvikut ja talu ja millega antakse avapauk Postitee suvehooajale.

Eesti kaunimaks maanteeks nimetatud vana Tartu-Võru maantee on ajalooline Postitee, mis oma tuntumas osas algab Voorekülast Põlvamaa piiril ja ühendab kolme valla ning neljateistkümne küla rahva. Kuulus käänuline tee lookleb üle Röövlimägede ja läbi Tilleoru. Läbib muuhulgas Puskaru, Ihamaru ning Karilatsi külasid, millest on rahvasuus isegi vigurjutt vormunud puskari mõjust, tillest ja orust, ihu marust ning lastekarjast. Postitee ääres on külastajaile avatud kolm muuseumi -- Karilatsi Vabaõhumuuseum, Eesti Maantemuuseum ja Lõõtsamuuseum. Rändajaid meelitavad metsadesse loodud matkarajad, puhkekohad ning kindlasti supluskohana tuntud Palojärv.

Laupäeval, 21. mail toimub Postitee Pillerkaar, mil päev läbi saab siinkandis osa põnevatest tegevustest, kontserditest ning maitsetest. Täpsemalt saab toimuva kohta infot koostöövõrgustiku kodulehelt www.postitee.ee

Võib jääda kauemakski, sest samal õhtul toimub ju Muuseumiöö ja meie muuseumid tervitavad publikut oma eriprogrammidega.

Teiega koos pillerkaaritavad:

1. Andre Juustufarm
2. Vastse-Kuuste kevadlaat
3. Karilatsi Külaseltsi kohvik
4. Karilatsi Vabaõhumuuseum
5. Metsa talu iluaed -- Rohu Taimeaed
6. Ihamaru külakeskuse kohvik
7. Kõlleste Garlic OÜ tootmistalu
8. Ala-Juusa puhketalu ja veiniköök Rüüp
9. Kopli taluköök
10. Varbuse Muusikamõis
11. Uibu talu Varbusel
12. Eesti Maanteemuuseum
13. Kirsi Ponitalu
14. Kolme Küla Seltsi kohvik
15. Metsjärve puhkekeskus
16. Ridali lennuklubi

Facebookis saab sündmust jälgida ja jagada:
https://www.facebook.com/events/1257058308158123

Liikuge mööda Postiteed!

Lisainfo:

Aivar Täpsi
MTÜ Postitee
5136470

eu